Vad kan vi hjälpa dig med?

Kontakt & öppettider

Huvudkontor
Aros Kapital AB
Johan på Gårdas Gata 5A
412 50 Göteborg
Org.nummer 556669-3130

Kundservice
031-83 36 70
info@aroskapital.se
Måndag – torsdag 8:30-12:00 & 13:00-16:30
Fredagar 8:30-12:00 & 13:00-16:00

 

Kontakta oss via e-post

Oss du möter
på Aros

Vd

Daniel Güner

Verkställande Direktör
070-492 74 07
daniel@aroskapital.se

Sälj

Patrik Axsäter

Chef för försäljning & partnerskap
070-143 0697
patrik.axsater@aroskapital.se

Siranosh Minas

Säljare
070-714 42 89
siranosh@aroskapital.se

Mattias Gunnarsson

Säljare
070-953 51 01
mattias.gunnarsson

Factoring

Anna Andric

Factoringansvarig
031-833670
anna@aroskapital.se

Daniel Hedengrahn

Produktionschef
073-939 15 01
daniel.h@aroskapital.se

Cendresa Rushiti

Inkassoansvarig
031-833670
cendresa@aroskapital.se

Annica Sylvester

Produktionshandläggare
031-833670
annica.sylvester@aroskapital.se

Martin Grandelius

Factoringhandläggare

martin.grandelius@aroskapital.se

Ewa Gimfalk

Produktionshandläggare
031-833670
ewa@aroskapital.se

Jesper Junhamn

Factoringhandläggare
0732-34 41 37
jesper.junhamn@aroskapital.se

Ludvig Andreasson

Factoringhandläggare

ludvig.andreasson@aroskapital.se

Kredit

Ola Axelsson

Kreditchef
072-159 59 56
ola@aroskapital.se

Rickard Lundgren

Säljare
070-965 00 77
rickard@aroskapital.se

Andreas Larsson

Kreditberedare
073-398 26 15
andreas.larsson@aroskapital.se

Jenni Axmalm

Kredit
031-83 36 70
jenni.axmalm@aroskapital.se

Felix Sjöholm

Kreditberedare

felix.sjoholm@aroskapital.se

Inlåning

Agnesa Rushiti

Inlåningsansvarig
031-730 43 95
agnesa.rushiti@aroskapital.se

Inkasso

Tara Larsson

Inkassohandläggare
031-833670
tara.larsson@aroskapital.se

Henrik Dahlberg

Inkassohandläggare

Henrik Dahlberg

Juridik & Risk

Nils Lansing

Bolagsjurist
031-730 43 84
nils@aroskapital.se

Axel Wilhelmsson

Biträdande Bolagsjurist
072-370 77 77
axel@aroskapital.se

Per Entin

Riskkontrollchef
073-942 04 10
per@aroskapital.se

Ekonomi

Marcus Möller

Ekonomichef
070-477 25 84
marcus@aroskapital.se

Ivana Andric

Redovisningsansvarig
070-781 86 10
ivana@aroskapital.se

Elias Holm

Controller
0735-89 20 89
elias.holm@aroskapital.se

Reception

Annica Janebrink

IT

Peter Carlsson

Utvecklingsansvarig
073-406 29 69
peter.c@aroskapital.se

Dag Fridén

IT-Säkerhets- och driftansvarig
031-730 43 80
dag.friden@aroskapital.se

Henrik Carlsson

Utvecklare
072-563 00 65
henrik.carlsson@aroskapital.se 

Erik Öjebo

Utvecklare
070-251 99 94
erik.ojebo@aroskapital.se

Erik Lindh

Utvecklare

erik.lindh@aroskapital.se

Lediga tjänster

Aros Kapital är ett entreprenörsdrivet företag som utmanar en traditionstyngd bransch. Därför värdesätter vi en stark personlig drivkraft och en inställning att allt är möjligt. Vi är ett kreditmarknadsbolag som erbjuder finansiella tjänster och vi söker alltid efter branschens bästa talanger och kunnigaste experter. Men vi söker också dig som kan tillföra något extra inom områden som it, webbutveckling och sälj. För att trivas på Aros ska du gilla högt tempo, brinna för att vinna och vara en positiv person som älskar utmaningar.

Klagomålshantering

På Aros är vi måna om dig som kund. Om du är missnöjd med vår hantering av ditt ärende eller din affär vill vi att du hör av dig till oss. Via länken hittar du mer information samt kontaktuppgifter till vår klagomålshantering.