Vad kan vi hjälpa dig med?

    Kontakt & öppettider

    Huvudkontor
    Aros Kapital AB
    Johan på Gårdas Gata 5A
    412 50 Göteborg
    Org.nummer 556669-3130

    Kundservice
    031-83 36 70
    info@aroskapital.se
    Öppettider: måndag – fredag 9:00-12:00 & 13:00-16:00
     

    Kontakta oss via e-post

    Oss du möter
    på Aros

    Vd

    Daniel Güner

    Verkställande Direktör
    070-492 74 07
    daniel@aroskapital.se

    Sälj

    Andreas Hertzman

    Säljkoordinator
    070-158 52 45
    andreas.hertzman@aroskapital.se

     

    Factoring

    Daniel Hedengrahn

    Affärsområdeschef Fakturaköp
    073-939 15 01
    daniel.h@aroskapital.se

    Anna Andric

    Team leader factoring
    031-83 36 70
    anna@aroskapital.se

    Annica Sylvester

    Factoringhandläggare
    031-83 36 70
    annica.sylvester@aroskapital.se

    Martin Grandelius

    Factoringhandläggare
    031-83 36 70
    martin.grandelius@aroskapital.se

    Jesper Junhamn

    Factoringhandläggare
    073-234 41 37
    jesper.junhamn@aroskapital.se

    Linn Andersson

    Factoringhandläggare
    031-83 36 70
    linn.andersson@aroskapital.se

    Hanna Lindén

    Factoringhandläggare
    031-83 36 70
    hanna.linden@aroskapital.se

    Joakim Hedman

    Factoringhandläggare
    031-83 36 70
    joakim.hedman@aroskapital.se

    Nikolija Milosevic

    Factoringhandläggare
    031-83 36 70
    nikolija.milosevic@aroskapital.se

    Kredit

    Ola Axelsson

    Kreditchef
    072-159 59 56
    ola@aroskapital.se

    Jenni Axmalm

    Credit controller
    031-83 36 70
    jenni.axmalm@aroskapital.se

    Lån

    Andreas Larsson

    Ansvarig Lån
    073-398 26 15
    andreas.larsson@aroskapital.se

    Mattias Gunnarsson

    Kundansvarig, Företagslån Direkt
    070-953 51 01
    mattias.gunnarsson@aroskapital.se

    Rickard Lundgren

    Kundansvarig
    031-83 36 70
    rickard@aroskapital.se

    Johan Kristensen

    Kundansvarig
    031-83 36 70
    johan.kristensen@aroskapital.se

     

    Cendresa Rushiti

    Affärsstöd
    031-83 36 70
    cendresa@aroskapital.se

    Filip Åström

    Kreditberedare
    08-41 00 51 61
    filip.astrom@aroskapital.se

    Jan Grigo

    Regionchef Stockholm
    070-143 73 32
    jan.grigo@aroskapital.se

    Inkasso

    Nina Wallman

    Inkassoansvarig
    031-83 36 70
    Inkasso

    Juridik & Risk

    Nils Lansing

    Bolagsjurist
    031-730 43 84
    nils@aroskapital.se

    Axel Wilhelmsson

    Ansvarig regelefterlevnadsfunktionen
    072-370 77 77
    axel@aroskapital.se

    Per Entin

    Riskkontrollchef
    073-942 04 10
    per@aroskapital.se

    Ekonomi

    Marcus Möller

    Ekonomichef
    070-477 25 84
    marcus@aroskapital.se

    Ivana Andric

    Redovisningsansvarig
    070-781 86 10
    ivana@aroskapital.se

    Elias Holm

    Controller
    073-589 20 89
    elias.holm@aroskapital.se

    Agnesa Rushiti

    Inlåningsansvarig
    031-83 36 70
    agnesa.rushiti@aroskapital.se

    IT

    Dag Fridén

    IT-ansvarig
    031-730 43 80
    dag.friden@aroskapital.se

    Niklas Skyttä

    IT
    031-730 43 91
    niklas.skytta@aroskapital.se

    Peter Carlsson

    Utvecklingsansvarig
    073-406 29 69
    peter.c@aroskapital.se

    Henrik Carlsson

    Utvecklare
    072-563 00 65
    henrik.carlsson@aroskapital.se 

    Erik Öjebo

    Utvecklare
    070-251 99 94
    erik.ojebo@aroskapital.se

    Erik Lindh

    Utvecklare
    070-796 29 51
    erik.lindh@aroskapital.se

    Anders Alexandersson

    Utvecklare
    070-234 75 30
    anders.alexandersson@aroskapital.se

    Erik Termander

    Utvecklare
    073-443 29 66
    erik.termander@aroskapital.se

    VD-assistent

    Sophia Rönneke

    VD-assistent
    031-83 36 70
    sophia.ronneke@aroskapital.se

    Lediga tjänster

    Aros Kapital är ett entreprenörsdrivet företag som utmanar en traditionstyngd bransch. Därför värdesätter vi en stark personlig drivkraft och en inställning att allt är möjligt. Vi är ett kreditmarknadsbolag som erbjuder finansiella tjänster och vi söker alltid efter branschens bästa talanger och kunnigaste experter. Men vi söker också dig som kan tillföra något extra inom områden som it, webbutveckling och sälj. För att trivas på Aros ska du gilla högt tempo, brinna för att vinna och vara en positiv person som älskar utmaningar.

    Klagomålshantering

    På Aros är vi måna om dig som kund. Om du är missnöjd med vår hantering av ditt ärende eller din affär vill vi att du hör av dig till oss. Via länken hittar du mer information samt kontaktuppgifter till vår klagomålshantering.