Vad kan vi hjälpa dig med?

    Kontakt & öppettider

    Huvudkontor
    Aros Kapital AB
    Johan på Gårdas Gata 5A
    412 50 Göteborg
    Org.nummer 556669-3130

    Kundservice
    031-83 36 70
    info@aroskapital.se
    Öppettider: måndag – fredag 9:00-12:00 & 13:00-16:00
     

    Kontakta oss via e-post

    Oss du möter
    på Aros

    Fakturaköp

    Andreas Larsson

    Affärsområdeschef
    073-398 26 15
    andreas.larsson@aroskapital.se

    Daniel Hedengrahn

    Försäljningschef
    031-83 36 70
    daniel.h@aroskapital.se

    Jesper Junhamn

    Key Account Manager
    073-234 41 37
    jesper.junhamn@aroskapital.se

    Joakim Hedman

    Key Account Manager
    031-83 36 70
    joakim.hedman@aroskapital.se

    Anna Andric

    Teamleader
    031-83 36 70
    anna@aroskapital.se

    Annica Sylvester

    Kundansvarig
    031-83 36 70
    annica.sylvester@aroskapital.se

    Linn Andersson

    Kundansvarig
    031-83 36 70
    linn.andersson@aroskapital.se

    Heidi Stenbeck Holm

    Kundansvarig
    031-83 36 70
    heidi.stenbeck.holm@aroskapital.se

    Viktor Edgren

    Kundansvarig
    031-83 36 70
    viktor.edgren@aroskapital.se

    Martin Grandelius

    Controller
    031-83 36 70
    martin.grandelius@aroskapital.se

    Agnesa Rushiti

    Affärsstöd
    031-83 36 70
    agnesa.rushiti@aroskapital.se

    Lån

    Johan Kristensen

    Affärsområdeschef
    031-730 43 90
    johan.kristensen@aroskapital.se

     

    Rickard Lundgren

    Kundansvarig
    031-730 43 92
    rickard@aroskapital.se

    Jonatan Johansson

    Kundansvarig
    031-757 17 31
    jonatan.johansson@aroskapital.se

    Aron Thiis

    Kundansvarig
    07 39-62 62 69
    aron.thiis@aroskapital.se

    Louise Svensson

    Kundansvarig
    031-757 17 33
    louise.svensson@aroskapital.se

    Företagslån Direkt

    Mattias Gunnarsson

    Kundansvarig
    070-953 51 01
    mattias.gunnarsson@aroskapital.se

    Oliver Wettergren

    Produktansvarig
    0729-82 76 77
    oliver.wettergren@aroskapital.se

    Leasing

    Filip Åström

    Affärsområdeschef
    08-41 00 51 61
    filip.astrom@aroskapital.se

    Alexander Nordin

    Junior kreditberedare
    08-41 00 51 60
    alexander.nordin@aroskapital.se

    Kredit

    Ola Axelsson

    Kreditchef
    031-730 43 89
    ola@aroskapital.se

    Jenni Axmalm

    Kreditcontroller
    031-83 36 70
    jenni.axmalm@aroskapital.se

    Cendresa Rushiti

    Affärsstöd
    031-83 36 70
    cendresa@aroskapital.se

    Inkasso

    Marcus Månsson

    Tf. Affärsområdeschef
    031-83 36 70
    inkasso@aroskapital.se

    Nina Wallman

    Affärsområdeschef
    031-83 36 70
    inkasso@aroskapital.se

    Peter Maxén

    Inkassohandläggare
    031-83 36 70
    inkasso@aroskapital.se

    Juridik

    Nils Lansing

    Bolagsjurist
    0709-35 21 02
    nils@aroskapital.se

    Carl-Johan Roth

    Bolagsjurist
    031-83 36 70
    carl-johan.roth@aroskapital.se

    Risk & Compliance

    Per Entin

    Riskkontrollchef
    073-942 04 10
    per@aroskapital.se

    Axel Wilhelmsson

    Ansvarig regelefterlevnadsfunktionen
    072-370 77 77
    axel@aroskapital.se

    Ekonomi

    Marcus Möller

    Ekonomichef
    070-477 25 84
    marcus@aroskapital.se

    Hampus Karlsson

    Tf. Redovisningsansvarig
    031-730 43 98
    hampus.karlsson@aroskapital.se

    Ivana Andric

    Redovisningsansvarig
    031-83 36 70
    ivana@aroskapital.se

    Elias Holm

    Controller
    073-589 20 89
    elias.holm@aroskapital.se

    Nikolija Milosevic

    Redovisningsekonom
    031-730 43 86
    nikolija.milosevic@aroskapital.se

    Spar

    Mikaela Andersson

    Affärsområdeschef
    031-83 36 70
    mikaela.andersson@aroskapital.se

    IT

    Anton Gosman

    IT-ansvarig
    031-83 36 70
    anton.gosman@aroskapital.se

    Niklas Skyttä

    IT
    031-730 43 91
    niklas.skytta@aroskapital.se

    Peter Carlsson

    Utvecklingsansvarig
    073-406 29 69
    peter.c@aroskapital.se

    Henrik Carlsson

    Utvecklare
    072-563 00 65
    henrik.carlsson@aroskapital.se 

    Erik Öjebo

    Utvecklare
    070-251 99 94
    erik.ojebo@aroskapital.se

    Erik Lindh

    Utvecklare
    031-83 36 70
    erik.lindh@aroskapital.se

    VD-assistent

    Sophia Palm

    VD-assistent
    031-83 36 70
    sophia@aroskapital.se

    Vd

    Daniel Güner

    Verkställande Direktör
    070-492 74 07
    daniel@aroskapital.se

    Lediga tjänster

    Aros Kapital är ett entreprenörsdrivet företag som utmanar en traditionstyngd bransch. Därför värdesätter vi en stark personlig drivkraft och en inställning att allt är möjligt. Vi är ett kreditmarknadsbolag som erbjuder finansiella tjänster och vi söker alltid efter branschens bästa talanger och kunnigaste experter. Men vi söker också dig som kan tillföra något extra inom områden som it, webbutveckling och sälj. För att trivas på Aros ska du gilla högt tempo, brinna för att vinna och vara en positiv person som älskar utmaningar.

    Klagomålshantering

    På Aros är vi måna om dig som kund. Om du är missnöjd med vår hantering av ditt ärende eller din affär vill vi att du hör av dig till oss. Via länken hittar du mer information samt kontaktuppgifter till vår klagomålshantering.