Vad kan vi hjälpa dig med?

Kontakt & öppettider

Huvudkontor
Aros Kapital AB
Johan på Gårdas Gata 5A
412 50 Göteborg
Org.nummer 556669-3130

Kundservice
031-83 36 70
info@aroskapital.se
Måndag – torsdag 8:30-12:00 & 13:00-17:00
Fredagar 8:30-12:00 & 13:00-16:00

 

Kontakta oss via e-post

Oss du möter
på Aros

Daniel Güner

Verkställande Direktör
070-492 74 07
daniel@aroskapital.se

Rickard Lundgren

Säljare
070-965 00 77
rickard@aroskapital.se

Daniel Hedengrahn

Affärsutvecklingsansvarig
031-730 43 87
daniel.h@aroskapital.se

Claes H Paulsson

Rådgivare Affärsutveckling & Partnerskap
070-341 01 60
claes.h.paulsson@aroskapital.se

Ola Axelsson

Kreditchef
072-159 59 56
ola@aroskapital.se

Nils Lansing

Bolagsjurist
031-730 43 84
nils@aroskapital.se

Axel Wilhelmsson

Biträdande Bolagsjurist
072-370 77 77
axel@aroskapital.se

Anna Andric

Factoringansvarig
031-833670
anna@aroskapital.se

Natalie Göss

Inlåningsansvarig
031-833670
natalie@aroskapital.se

Cendresa Rushiti

Inkassoansvarig
031-730 43 91
cendresa@aroskapital.se

Mathias Bjurbäck

IT-Säkerhetsansvarig
031-730 43 88
mathias.bjurback@aroskapital.se

Peter Carlsson

Utvecklingsansvarig
073-406 29 69
peter.c@aroskapital.se

Henrik Carlsson

Utvecklare
072-563 00 65
henrik.carlsson@aroskapital.se 

Erik Öjebo

Utvecklare
070-251 99 94
erik.ojebo@aroskapital.se

Per Entin

Riskkontrollchef
031-730 43 82
per@aroskapital.se

Ivana Andric

Redovisningsansvarig
031-730 43 86
ivana@aroskapital.se

Marcus Möller

Ekonomichef
031-730 43 85
marcus@aroskapital.se

Siranosh Minas

Säljare
070-714 42 89
siranosh@aroskapital.se

Mattias Gunnarsson

Säljare
070-953 51 01
mattias.gunnarsson

Maria Celik

Produktionshandläggare
031-833670
maria@aroskapital.se

Ewa Gimfalk

Produktionshandläggare
031-833670
ewa@aroskapital.se

Lediga tjänster

Aros Kapital är ett entreprenörsdrivet företag som utmanar en traditionstyngd bransch. Därför värdesätter vi en stark personlig drivkraft och en inställning att allt är möjligt. Vi är ett kreditmarknadsbolag som erbjuder finansiella tjänster och vi söker alltid efter branschens bästa talanger och kunnigaste experter. Men vi söker också dig som kan tillföra något extra inom områden som it, webbutveckling och sälj. För att trivas på Aros ska du gilla högt tempo, brinna för att vinna och vara en positiv person som älskar utmaningar.

Klagomålshantering

På Aros är vi måna om dig som kund. Om du är missnöjd med vår hantering av ditt ärende eller din affär vill vi att du hör av dig till oss. Via länken hittar du mer information samt kontaktuppgifter till vår klagomålshantering.